Пошук інформації на сайті

Меню сайта

Календар

Жовтень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Карл Орф вважав: елементарна музична грамотність необхідна кожному. Потрібно лише своєчасно обережно допомогти дитині зазирнути за двері, де живе класична музика. От тоді малюки навчаться не лише слухати, а й чути.

Німецький композитор Карл Орф розробив систему музичного виховання дітей, засновану на розвитку дитячої творчості. Cтворюючи свою музично-педагогічну концепцію, він адресував її, перш за все, педагогам, що працюють з дітьми у сфері музичного виховання. 

У п’ятитомному навчальному посібнику «Шульверк» Карл Орф детально висловлює свою методику, яка стимулює дитяче колективне елементарне музикування. Його система максимально наближена до можливостей і інтересів звичайної дитини. Невипадкова її назва – «Елементарне музикування», в якому слово «елементарне» має сенс «просте», «доступне кожному» (але не примітивне). Музикування тут розуміється як глибокий і органічний взаємозв’язок музики, руху і мови.

Основним призначенням «Шульверка» є залучення всіх дітей до музики, незалежно від їх здібностей, розвитку природної музичності. Створюючи «Шульверк» Орф замислював винайти музичну гру-імпровізацію, яка могла б підготувати дітей до подальшого музичного навчання і дати поштовх творчому мисленню на роки вперед.

Storiteling«Сторітелінг»

  Сторітелінг – технологія створення історії та передачі за її допомогою необхідної інформації з метою впливу на емоційну, мотиваційну, когнітивну сфери слухача.

Детальніше...

   Метод «Ментальні карти» Тоні Бьюзена

   Ментальні карти (іноді їх називають: діаграми зв’язків, інтелект-карта і т.д.) – це теорія, заснована Тоні Бьюзеном, вякій робиться наголос на те, що креативний процес тісно пов’язаний з пам’яттю людини і асоціативним мисленням. Він запропонував написати ключове поняття в центрі листа, а всі корисні асоціації, написати на гілках, що йдуть від головного слова, навколо нього. Далі кожна асоціація обростає своїм колом нових асоціацій, що розширює можливості створення нової ідеї. Асоціації можна також малювати. Створення такої карти допомагає придумувати нові асоціативні зв’язки, а образ карти набагато краще запам’ятовується.

Детальніше...