
Світлана Мукан, вихователь,
м. Первомайськ, Миколаївської області.
Старший дошкільний вік вважається найбільш сенситивним для розвитку дитини, тобто найсприятливішим для розвитку її психічних процесів і має вирішальне значення для іі патріотичного виховання. Саме в цей період активно формуються почуття любові до своїх батьків, рідного дому, народу, краю, виникають перші основи зв’язків зі своїм історичним коренем, закладаються підвалини національного менталітету.
Мета: ознайомити дітей з художнім твором П. Тичини « Добридень тобі, Україно моя!». Закріпити знання дітей про Україну , її державні символи та назву українського одягу. Повторити вивчені звуки ( букви). Розвивати емоційну сферу дитини, фонематичний слух, діалогічне та монологічне, мовлення, пам’ять, дрібну моторику, дихальний апарат. Виховувати: любов до художнього слова, Батьківщини, патріотизм, гордість за свій народ.
Обладнання: об’ємна аплікація за змістом вірша, макет газети, букви, прапор України, заготовки для аплікації: сердечко єдності», хлопчик – українець та дівчинка – україночка, музичний супровід.
Попередня робота: Д/г: « Державні символи України», розгляд ілюстрацій національного одягу.
Хід заняття
Вихователь: Любі діти я хочу розпочати наше заняття гарним віршиком, який написав поет Павло Тичина. Вірш називається: «Добридень тобі, Україно моя!», послухайте, будь ласка:
Струмочок серед гаю, як стрічечка.
На квітці метелик, мов свічечка.
Хвилюють, малюють, квітують поля –
Добридень тобі, Україно моя!
Давайте повторимо його всі разом, а допоможе нам ось ця картинка (вихователь промовляє рядки вірша і демонструє відповідне зображення на картинці – діти повторюють).
Діти як ви гадаєте про що піде мова сьогодні на заняті?
Діти: про Україну.
Вихователь: Молодці!
Дійсно : тема нашого заняття – « Україна – єдина країна»»
Мотивація: я пропоную вам випустити газету для маленьких діток нашого д/с: « Україна – єдина країна»»
Ви згідні? То ж розпочнемо роботу.
Вихователь:
Давайте пригадаємо обов’язкові складові газети:
- Назва газети.
Хто з вас був уважний – той запам’ятав яку назву має газета.
Діти: « Україна – єдина країна»
Вихователь: Правильно, молодці – « Україна – єдина країна»
- Хто випустив, автор. ( це ми - старша група)
- Надана інформація. В своїй газеті ми маємо схематично зобразити вислів: « Україна – єдина країна!».
Як ви гадаєте: кого можна зобразити в нашій газеті? ( відповіді - міркування: карту України, герб, прапор, дитячі долоньки, українців…)
Дітки ,не забувайте,що наша газета для маленьких – ми маємо надати доступну та зрозумілу для них інформацію - з якою вони вже знайомі. ( Діти обговорюють різні варіанти – вирішують зобразити дівчинку та хлопчика в національному одязі)
Вихователь: поясніть будь ласка своє рішення.
Діти: Ми вирішили зобразити маленьких українців, тому що діти з ними вже знайомі.
Вихователь: Що можна зобразити як символ єдності України?
Діти обговорюють варіанти: держатись за ручки, обійнятись один з одним, дитяче сердечко…, вирішуючи, що найкращим варіантом є дитяче сердечко .
Газета майже готова, пропоную трішки відпочити.
Фізхвилинка:
Всі ми з вами Українці
Ми – одна сім’я .
В нашім місті Первомайську
Ми і ви, і ти і я.
Нам тут весело і гарно –
Тут зростаємо ми всі.
Усміхнись тому хто поряд.
Будем разом ми усі!
Вихователь:
Годі нам відпочивати час газету випускати.
- Друкуємо назву газети: Д/Г: « Назви звук у слові» (фонематичний слух)
(Діти з середнім рівнем розвитку - називають звуки.
Діти з високим рівнем – знаходять букви та прикріплюють до газети).
- ’єднай крапочки» ( роз. дрібної моторики )– виконують діти з низьким рівнем розвитку.
Вихователь: Діти подивіться яку гарну газету ви зробили.
Вихователь:
Завершуючи наше заняття я хочу щоб ви передали прапор нашої неньки України один одному і сказали їй добрі та лагідні слова.
Д/г: « Україна яка» ( красива, багата, сильна, єдина, дружна…)
Вихователь:
Давайте покличемо вітерець і він віднесе наші щирі, сердечні слова по всій Україні.
Дихальна вправа: « Вітерець» , діти дмуть на долоньки промовляючи слова:
Вітерець, вітерець прокидайся – на деревах гойдайся.
Наші слова візьми і всім людям віднеси. ( діти відносять газету до молодшої групи).