Пошук інформації на сайті

Меню сайта

Реєстрація на сайті

Пошта

Погода

vpluv myzuku

Вплив музики на психічну діяльність дитини

Музика володіє сильним психологічним впливом на людину. Вона впливає на стан нервової системи (заспокоює, розслаблює чи, навпаки, розбурхує, збуджує), викликає  різні емоційні стани (від умиротворення, спокою та гармонії до неспокою, пригніченості або агресії).

 У зв'язку з цим важливо звернути увагу на те, яку музику слухаєте ви і ваші діти.

Збуджуюча, гучна музика, що виражає агресивний настрій, позбавляє людину (і дорослого, і дитину) стану врівноваженості, спокою, а при певних умовах (наприклад, на рок-концертах) спонукає до руйнівних дій.

Особливо протипоказана така музика розгальмованим дітям зі слабким контролем, тому що вона підсилює прояви негативних властивостей у поведінці дитини.

Спокійна музика, що викликає відчуття радості, спокою, любові, здатна гармонізувати емоційний стан як великого, так і маленького слухача, а також розвивати концентрацію уваги.

Музику можна використовувати перед сном, щоб допомогти дитині за спокоїтися і розслабитися. Коли дитина ляже в ліжко, увімкніть спокійну, тиху, мелодійну, м'яку музику і попросіть його закрити очі і уявити себе в лісі, на березі моря, в саду або в будь-якому іншому місці, яке викликає в нього позитивні емоції. Зверніть увагу дитини на те, як розслабляється і відпочиває кожна частина його тіла.

Ще з давніх часів люди помітили, що людський голос і звук взагалі володіють сильним впливом. Так, звук східного духового інструментупанг вводить змію в стан, подібний гіпнозу. Вібрації людського голосу в одному випадку мають лікувальну дію (що здавна використовувалося народними цілителями), а в іншому – заподіює людині шкоди.

Мова людини є найсильнішим чинником впливу, як на оточуючих, так і на того, хто говорить. А те, що ми говоримо і як цевимовляємо, у своючергувідкладаєвідбиток на психологічномустані слухача, впливає на нашістосунки з ним. Наприклад, грубий, різкий голос дорослогоможевикликати у дитинисильнийпереляк і стан заціпеніння. Постійнороздратований, незадоволений голос породжує у слухача відчуття, що його не люблять і не приймають як особистість. А відмова в чому-небудь, виголошена  спокійним, м'яким, співчуваючим голосом допомагає  дитині легшее примиритися з тим, що його бажання не виконали.