Нетрадиційні музичні інструменти
Чим розважити дітей вдома замислюються всі батьки. Але насправді є безліч різних занять якими можна займатися з дітками разом. Ось, наприклад, Гра на Дитячих Музичних Інструментах.
Сьогодні почнемо з кухні.
Всі діти знають що у мами на кухні є безліч кухонних музичних інструментів (це і ложки, кастрюлі, кришки, тарілки, склянки з водою), на яких діти завжди мріяли пограти.
Ще нетрадиційні музичні інструменти, можна виготовити разом з дітьми. Так, пластмасові яйця з-під «кіндер – сюрпризів», балончики з-під мильних бульбашок, металеві баночки з-під кави, шоколадних напоїв можуть замінити маракас, якщо всередину насипати крупу, зернята кукурудзи, дрібні горішки тощо.
Музичний інструмент, який замінить румбу, можна виготовити з металевих кришечок з-під напоїв. Для цього в кришечках треба зробити дірочку, нанизати на проволочку , закріпивши їх угорі та знизу.
Чудовий звук, який нагадує стукіт дерев'яних ложок, можна видобути постукуванням будівельними кубиками. Дзвін кришталевих склянок замінить звучання дзвіночків, а барабаном може стати великий дерев'яний куб. Якщо підвісити на мотузку великий цвях і вдарити по ньому іншим цвяхом, вийде звук, як у металофона.
Своєрідним ксилофоном можуть бути кілька скляних пляшок, наповнених водою на різному рівні, або склянки з водою, теж наповнені по – різному. Вдаряти треба тихенько металевим предметом або дерев'яною паличкою.
Дітям подобається грати на картонних коробочках із – під кефіру, у які насипано квасолю або горох. Цей звук нагадує звук брязкальця. Наклавши на велику чашку цупкий папір ( крафт ) і міцно обв'язавши його навкруг чашки грубою ниткою, можна змайструвати простенький бубон.
А дерев'яні й металеві ложки, кришки з-під каструль і самі каструлі, дерев'яні дощечки для нарізання овочів, качалка, теж можуть бути ударними інструментами. Головне – чітко й ритмічно грати ними так, щоб підтримувати мелодію, а не заважати їй.
А барабан можна виготовити з порожньої пластикової банки з кришкою або з відра з кришкою. Спочатку кришку треба заклеїти тканиною або фольгою, а потім прикріпити до каструлі чи відра скотчем. А грати на цьому «барабані» діти самі вирішують чим ( паличками, старими пензликами, ложками або пальцями).
Ще одна іграшка – музичний інструмент - водяний органчик. Своєрідні булькаючи звуки можна одержати, якщо в скляну банку подути через скляну чи металеву трубочку.
Отже, батьки, долучаємось до виготовлення нетрадиційних музичних інструментів з дітками та до музикування на них.