
Придумайте звукову казку з перекладом. Спочатку відтворіть звук, а потім поясніть, що він означає. І тоді удар по клавішам ксилофону перетвориться на падіння зірки А стук паличками по барабану – у цокіт маленьких козенят, які біжать до мами.
Спробуйте розмовляти з малюком мовою музичних інструментів. Не треба розмовляти словами, просто «відповідайте» бубном або ксилофоном щось дитині, а вона хай відповідає за допомогою свого інструменту. А потім хай дитина розкаже Вам про що ви розмовляли. Прийміть любу його версію. Ви дуже швидко побачите, як ваш малюк навчиться слухати і чути. Хай це тільки начальне враження про можливості музики. Пізніше фантазія підкаже йому, про що хотіли сказати відомі композитори своєю музикою.
Ви можете створити власні цікаві музичні казки і захопити процессом творчості свою дитину. Добре, коли до процессу казкотворення залучаться найстарші члени родини: бабусі та дідусі, їхня мова, народні примовки, забавлянки нададуть процессу яскравого колориту народності та фольклору, що є одним із найважливіших основ формування національного виховання дитини дошкільного віку.