Як навчити дитину розуміти музику
Перша умова - не перевантажувати музичними враженнями. Потрібно навчити дитину спілкуватись з тишею. Так, з тієїю самою тишею, в якій наші далекі предки розчули дзвін крапель дощу, свист вітру, спів птахів - звуки, які поклали початок мелодії.
Ми вчимо дітей, що непристойно відволікатися і займатися сторонніми справами, коли з тобою говорить старший. Але якщо розглядати спілкування з музикою, як процес спілкування з думками і почуттями великого композитора, то розмова під час виконання музичного твору - це теж неповага до його творця.
Для дитини велике значення має оцінка дорослого, його щире захоплення тим чи іншим твором мистецтва. Можна бути впевненим, що в родині, де батьки не лінуються висловлювати своє захоплення музикою, виховання дітей буде успішнішим.
Дитина прослухала запис музичної п'єси. Що вона запам'ятала? Запала їй в душу хоч одна мелодія? Може, вона спробує проспівати Вам що-небудь? А потім привчиться співати улюблені уривки про себе.
Прийшло свято - день народження чи Новий рік - запитайте в дитини, яка мелодія найбільше підійшла б для вираження почуттів, які переповнюють її. Подібні творчі завдання розвивають у дітей емоційне ставлення до світу, допомагають осягати навколишню дійсність не лише розумом, а й серцем.
Ми часто захоплюємося красою голосів акторів, різних відтінків їхньої промови. Але ж інтонаційним багатством своєї промови актори зобов'язані тривалим заняттям співом. Так що дуже добре, якщо Ваша дитина з дитинства звикає наспівувати, її голосові зв'язки зміцніють. Відомо, як високо цінується серед молоді вміння співати і грати на різних інструментах. До такої людини потягнуться нитки дружніх зв'язків, він стане центром спілкування.
Неосяжний світ музики .... Спільне відвідування концертів згуртовує сім'ю, допомагає створенню духовної спільності між батьками і дітьми, кращому взаєморозумінню.