Пошук інформації на сайті

Меню сайта

Консультація "Спілкування: коли, про що і як"

Найсприятливіший час для спілкування, коли, ніщо не відволікає і нікуди не потрібно поспішати, - вечір у родинному колі, час перед сном, хвилини спільного відпочинку чи, наприклад, дорога з дитсадка додому. Про що ж можна поговорити з дитиною під час прогулянки?

 

Орієнтовні теми для розмови з малюком

 

Почуття і діяльність дитини:чим займалася впродовж дня, що вдалося найкраще, з ким грала, чи ні з ким не посварилася, чому дивувалася, що хоче спробувати зробити вдома сама або разом з батьками тощо.

 

Природа: спів пташки, краса квіточки, планування прогулянки в парку, правила поведінки в природі тощо.

 

Предметне довкілля: для чого потрібна певна річ, як нею користуватись, як зводять будинки, яким транспортом можна швидше дістатись додому?

 

Праця дорослих: як минув ваш робочий день, які справи чекають на вас удома, чим може допомогти малюк тощо.

 

Свята: чому відзначають те чи інше свято, як до нього готуються, як ви відзначали його в дитинстві, які є сімейні традиції тощо.

 

Художні твори: що читала вихователь у дитсадку, який віршик учили, яку книжку читатимете вдома, чому саме цю книжку тощо.

 

Прийоми ефективного спілкування

 

Під час спілкування з дитиною не варто займатись іншою роботою - малюк може подумати, що не цікавий вам.

Ваші очі мають бути на рівні очей малюка.

Мова вашого тіла має демонструвати, що ви уважно слухаєте дитину.

Підтримуйте дитну під час розмови усмішкою, обіймами, поглядом.

Тон вашого мовлення має бути довірчий, спокійний.

Робіть паузи, дайте дитині змогу подумати, помовчати, не вимагайте негайної відповіді

Як мотивувати дітей до мовленнєвого спілкування?

Успіх мовленнєвого розвитку дітей залежить від мотивації дітей і їхнього бажання працювати над своїм мовленням. Перетворити звичні мовленнєві вправи на веселі сюжетні розваги, вам допоможуть наші поради.

 

Запропонуйте дитині заплющити очі і уявити, що Ви разом опинились в цирку.

 

Дидактична вправа "Знайди перший звук свого імені". Дорослий показує приклад і вдягає яскравий ковпак. Виділивши перший звук свого імені називає його. По черзі члени сімї також приміряють ковпачок. Останнім називає своє імя дитина і отримує яскравий ковпачок у подарунок.

 

Рухлива гра з інтелектуальним навантаженням "Слоненя". Для цієї гри Вам знадобиться ігашковий слоник та кільце або невеликий обруч. Дорослий примовляє "Слону на хобот кільця надівай, слова зі звуком А ти називай". Дитина кидає кільце, називає при цьому, слова, що містять звук А. Гру можна повиторювати, використовуючи різні звуки.

 

Рухлива гра з інтелектуальним навантаженням "Стрибунець" Дитина стрибає на великому фітбольному мячі з ріжками стільки разів, скільки складів в слові, запропонованому дорослим.

 

Дидактитчна гра "Опиши тварину". Для цього Вам будуть потрібні ілюстрації тварин або іграшкові тварини. Дорослий повідомляє дитині, що ці тварини поспішають до цирку, просить зустріти їх та розповісти про них. Наприклад. Це -ведмідь. Він великий, коричневий. Живе у лісі. Ведмідь спить у барлозі. Їсть мед, ягоди, рибу, комах, полює на тварин.

 

Вправа на дихання "Жарти клоуна" Дорослий дає дитині гудки-"язички". Діти сильно дмухають у трубочки - так, щоб показався "язичок".