Пошук інформації на сайті

Меню сайта

konspekt vuxovatelКонспект заняття для дітей старшого дошкільного віку

Вихователь Бойченко І.М.

Тема: Пори року

Мета: зв’язне мовлення:формувати вміння складати описові розповіді за схемою;

Звукова культура: розвивати вміння правильно інтонувати різні типи речень, виділяти голосом звертання під час розігрування оповідання Ш. Амонашвілі «Моє», закріпити навички чіткої вимови звуків  [р], [л] в іграх чистомовках, вправляти у порівнянні тварин

Словник: спонукати дітей висловлюватись поетичними висловами, вчити використовувати узагальнюючі слова.

Хід заняття

  1. Вправа «Подаруєм посмішку».
  2. Сюрпризний момент (лист).
  3. Схема опис погоди осені.
  4. Чути плач дитини

Читання оповідання Ш. Амонашвілі «Моє»

Артем: Чий це автомобіль?

Даринка: Мій, не чіпай!

Артем: А цей коник?

Даринка: Мій, не займай!

Артем: Тоді корабликом гратимусь.

Даринка: Мій поклади.

Артем: Дай погратися.

Даринка: Неможна, не дам, усе моє!

Артем: Тебе «Моє» звати, а не Даринка.

-          Як назвав Артем дівчинку?

-          Чи згодні ви з ним? Чому?

-          Чи бувають в нашій групі такі ситуації?

-          Як розв’язати цю проблему?

(автомобіль, кораблик, коник)

  1. Схема-опис предметів (схема-підказка)

 6.     Фізхвилинка

Прилетіли журавлі                               (ходьба, піднімати високо ноги

То великі, то малі                                         присідання)

Сіли вони на люлі,

Та й співають: трі-рі-рі

А лисиця не зіває

Журавлів вона чекає                           (ходьба на вшпиньках)

Хоче їх вона спіймати                          (присідання)

Щоб кумою усім стати                         (розведення рук на боки)

  1.   Чистомовка

Дві ворони, карка рони

Кар та кар, кар та кар

Влаштували тут базар

Кар та кар, кар та кар

Назвіть слова де [л] на початку слова

                                [л] в середині слова

                                [р] на початку слова

                                [р] в середині слова

Ра-ра-ра весела гра

Ро-ро-ро воронове перо

Ру-ру-ру до рук беру

Рі-рі-рі ти у грі

Ри-ри-ри фішку бери

  1. Дістаєм з конверта опис-тварини (схоже, відмінне)
  2. Коректурна таблиця (загадки)

Загадки

-          Зелену сукню маю

Ніколи не міняю

Один-єдиний раз на рік

Її я прикрашаю. (Ялинка)

-          Червоне коромисло через річку повисло (Веселка)

-          Смик-смик – і вийшов гриб (Парасолька)

-          Я найперша зацвітаю

Білим цвітом серед гаю

Відгадайте, що за квітка,

Бо мене не стане влітку (Підсніжник)

-          Сонечко в траві зійшло

Усміхнулось розцвіло

Потім стало біле-біле

І за вітром полетіло (Кульбаба)

-          Вдень у небі гуляє,

А ввечері на  землю сідає (Сонце)

-          Наче срібні зірочки

Білосніжні квіточки

Із зимової хмаринки

До землі летять (сніжинки)

Схема речення

  1. Вивчення вірша Т. Шевченка «Дивлюся, аж світає»
  2. Підсумок.