Пошук інформації на сайті

Меню сайта

Календар

Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

                           «Як справитися з депресією та агресією»

Зв’язок між депресією та агресією обговорюється багатьма лікарями-психіатрами та дослідниками. Одні вважають, що при депресії хворі не демонструють агресивної поведінки, за винятком тих випадків, коли депресія призводить до суїцидального мислення та поведінки, яка вважається аутоагресією, тобто агресією, спрямованою на себе. Інші вчені навпаки, вважають зв’язок між агресією та депресією прямою, оскільки обидва стани викликаються загальними механізмами, а саме порушенням обміну серотоніну. Люди, хворі на депресію, відчувають дратівливість, підозрілість, тому спалахи агресії для них характерні. Агресія, викликана об’єктивними фізіологічними причинами, такими як наявність психопатичних розладів, депресії, шизофренії, різними видами психозів, біохімічними порушеннями, органічними ушкодженнями головного мозку, старечою деменцією або хворобою Альцгеймера, хронічним токсичним впливом на організм. Спалахи її непередбачувані, спонтанні, її неможливо стримати і хворий часто не усвідомлює своїх дій. У ряді випадків він може становити небезпеку для себе та оточуючих, пацієнт може ламати та трощити предмети, покалічити себе, зробити спробу суїциду тощо. Такі випадки вимагають госпіталізації та психіатричного лікування.

Для лікування агресії використовують ті ж схеми, що і для лікування депресії, тому що в цьому випадку вона є проявом основного захворювання. І тут використовується комплексний підхід, куди входять медикаментозна терапія, психотерапія, фізіотерапія тощо. Якщо основне захворювання, яке викликає напади агресії, не піддається корекції або є невиліковним, наприклад, неоперабельні пухлини мозку, деменція, невиліковні форми психопатії, шизофренія, то найбільш ефективним тут буде тривала медикаментозна терапія, тобто препарати для нейрометаболічної терапії: антидепресанти, транквілізатори.

Припустимо, що ви зіткнулися з проявами клінічної депресії:

Психіатр – має медичну освіту та спеціалізацію, які дозволяють йому ставити діагноз та лікувати захворювання за допомогою медикаментів. Психотерапевт – відпрацював психіатром не менше трьох років, пройшов перепідготовку та може використовувати як медикамент. Депресія — таке саме захворювання, як, наприклад, застуда. Логічно сходити до лікаря і зайнятися лікуванням, а не мучитися і чекати, доки «саме минеться.

Як тільки лікар поставив діагноз і встановив вид депресії, він разом із пацієнтом вирішує, як перемогти депресію та стрес. Наступні методи допомагають подолати розлад:

1.Медикаментозна терапія.

2.Індивідуальна психотерапія.

3.БОС-терапія.

Джерело: https://nakolesax.com.ua/yak-vporatisya-z-depresiyeyu-apatiyeyu-ta-autoagresiyeyu/

© https://nakolesax.com.ua/