Пошук інформації на сайті

Меню сайта

Календар

Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Підготувати дитину до школи – це не тільки навчити її читати, рахувати, писати. Щоб успішно навчитись потрібні сили. Медики стверджують, що саме фізичний розиток – запорука успішного навчання у школі. Фізична готовність- це перший крок до школи. Хороший фізичний розвиток допоможе дитині витримати відповідні навантаження.

Наступний крок- педагогічна готовність ( навички читання, лічби, письма, малювання, чисте мовлення, уміння розгорнуто відповідати на запитання, достатній словниковий запас, загальна обізнаність)

Наступний крок- психологічна готовність (соціальна, емоційно-вольова,інтелектуальна, мотиваційна).

В чому полягає психологічна готовність до школи?

Вона полягає в тому, що у дитини до моменту вступу до школи повинні сформуватися психологічні риси, властиві школяру. Має бути бажання стати школярем, виконувати серйозну діяльність, вчитися. Але не треба дітей залякувати школою, такі розмови можуть негативно позначитися надалі. Потрібно знайти грань, яка буде на благо дитині. Важливою стороною психологічної готовності до школи є емоційно-вольова готовність: керувати своєю поведінкою, прагнення долати труднощі, прагнення до досягнення результату своєї діяльності. Важливе завдання перед дорослими – навчити дитину доводити почату справу до кінця. Привчайте малюка спокійно сидіти і працювати протягом певного часу. Важлива складова:  побутова самостійність і навички самообслуговування. Розвиток усного мовлення – дорослим необхідно ретельносте жити за мовним кліматом, за чистотою, точністю і виразністю власної мови та мови своєї дитини.

Для розширення словникового запасу:

Тренуйте дитину в підборі дієслів і прикметників до іменників:

-          Що робить кішка? (кішка бігає, стрибає, нявкає…)

-          Хто вміє літати?

-          «Назви ласкаво»- будинок-будиночок.

-          «Розповідь по картинці», «Переказувати казку».

-          «Лабіринт», «Що зникло?».

Інколи існує така думка, що якщо дитина відвідує садок, значить, підготовку до школи повністю забезпечують педагоги. Дійсно, системні заняття допомагають дітям підготуватися до школи, але без допомоги батьків така підготовка буде не якісною Ніякий заклад не може замінити сімю, сімейне виховання. Якщо заняттями дитини не цікавляться батьки, не дають належного значення, не заохочують до старанності, дитина теж починає ставитися до них недбало, не прагне працювати краще, виправляти свої помилки, долати труднощі.