Пошук інформації на сайті

Меню сайта

Календар

Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

sm fullДля підвищення рівня уваги до проблем людей з порушеннями зору та пошуку шляхів реабілітації таких членів суспільства щорічно у другий четвер жовтня проводиться Всесвітній день зору, який в цьому році припав на 12 жовтня.

Бережіть зір дитини

 Пам'ятка для батьків

Велике значення для збереження зору дітей має правильний режим дня у ДНЗ та вдома.

 Відповідно до гігієнічних рекомендацій тривалість кожного виду занять   у молодшій і середній групах не повинна перевищувати 15 хв, у старшій - 25-30 хв з перервою між заняттями у 5-10 хв.

 

Чергування занять пізнавального циклу із музичними та фізкультурними заняттями  позитивно  впливає на здоров'я і зір дитини. Школярі під час виконання домашніх завдань повинні через кожних півгодини робити перерву у 10-15 хв. У цей час потрібно провітрити кімнату, виконати кілька гімнастичних вправ. Для правильного розвитку зору у дітей дуже важливо організувати їхнє робоче місце. Столи і стільці мають відповідати зросту дитини. Належно підібрані меблі сприяють формуванню правильної постави, створюють оптимальні умови для зорової роботи. Сидіти треба рівно, щоб очі від робочої поверхні були на відстані зігнутої в лікті руки (30-40 см). Велике значення має освітлення приміщення. Якщо дитина робить уроки, роздивляється малюнки або читає книжку, то крім загального освітлення має горіти настільна лампа, потужністю 60 вт з абажуром. Під час писання, малювання джерело світла слід розміщувати спереду і ліворуч. Іграшки, картини мають бути не далі 30 см від очей, інакше розвивається рефлекс «схилена голова», що зумовлює короткозорість і сколіоз. Не рекомендується читати лежачи, особливо на боці. З раннього віку потрібно привчати дітей до занять фізичною культурою та загартування. Це сприятиме правильному розвитку їх зору. При короткозорості в 1-2 діоптрії заняття фізкультурою не обмежуються, проте 2-3 рази на рік потрібно перевіряти стан зору дитини. При короткозорості у 3-5 діоптрій заняття фізкультурою обмежуються, і таким дітям назначаються профілактичні комплекси. При астигматизмі заняття фізкультурою не обмежуються, якщо гострота зору не нижче 0,6. Дітям і школярам з короткозорістю у 6 діоптрій, а при змінах на очному дні - 4 діоптрії, протипоказано піднімати тяжке, тривалий час перебувати в зігнутому положенні з нахиленою вниз головою. Очі влаштовані так, щоб дивитися вдалину, ковзаючи з предмета на предмет. Вся робота дітей, особливо старшої групи ДНЗ, побудована на статичному напруженні м'язів очей. Це призводить до регулярного перенапруження очей, витягування кришталика, деформації очного яблука, через що виникають порушення зору у дітей. Отже, щоб уникати напруження зору, необхідно уважно ставитися до вибору книжок, шрифту текстів, який має бути великим і чітким. Папір у книжці має бути звичайний, ліцензованим. Корисним для очей є моргання, яке сприяє розслабленню напружених м'язів ока, покращенню роботи зорового нерва і сітківки. Саме тому під час напруженої роботи очей потрібно робити короткі перерви і проводити гімнастику для очей. Обов'язково 1раз у рік потрібно відвідати з дитиною лікаря-офтальмолога.