Увага! Переохолодження!
У більшості обставин тіло людини зберігає оптимальну температуру. Однак при тривалому перебуванні в умовах низької температури або в холодній вологому середовищі регуляторні механізми організму іноді втрачають здатність до підтримання нормальної температури тіла. Коли організм віддає більше тепла, ніж він може виробити, настає переохолодження.
позов переохолодження підвищується, якщо ви одягнені увологий одяг або не по погоді, при падінні в холодну воду або навіть ходінні в холодну погоду без шапки.
Переохолодженням вважається стан, при якому температура тіла падає нижче 35 ° C. Його симптомами можуть бути:
- Тремтіння
- Змащенамова
- Уповільнене дихання
- Холодна бліда шкіра
- Порушення координації рухів
- Сильна втома, сонливість, млявість
- Сплутаність свідомості або порушення пам'яті
Симптоми переохолодження зазвичай розвиваються повільно. У людини, що страждає від переохолодження, в більшості випадків відбувається поступове зниження адекватності сприйняття ситуації і фізичних можливостей, так що людина може навіть не усвідомлювати, що він потребує термінової медичної допомоги.
До групи високого ризику входять люди похилого віку, немовлята, діти молодшого віку та люди з дуже низькою масою тіла. позов переохолодження підвищений у тих, хто страждає психічним захворюванням або хворобою Альцгеймера, а також в осіб, що знаходяться в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, бездомних або при вимушеному перебуванні на холоді через несправність автомобіля. Іншими причинами, що призводять до переохолодження, можуть бути недостатнє харчування, серцево-судинні захворювання, знижена функція щитовидної залози (гіпотиреоз).
Перша допомога потерпілому від переохолодження:
- Викличте допомогу по телефону служби невідкладної допомоги. До прибуття допомоги стежте за диханням потерпілого. Якщо дихання припинилося або стає загрозливо уповільненим або поверхневим, негайно приступайте до проведення серцево-легеневої реанімації.
- Укрийте потерпілого від холоду. Якщо немає можливості перемістити його в тепле приміщення, укутайте голову потерпілого і ізолюйте тіло від контакту з холодною грунтом.
- Зніміть промоклий одяг. Натомість укутайте потерпілого чимось сухим і теплим.
- Не прикладайте грілки та інші джерела тепла. Для зігрівання постраждалого не використовуйте гарячу воду, електрогрілки або Електроковдра, медичні рефлектори і пр. Можна покласти теплі компреси на область шиї, грудної стінки і паху. Тепло, прикладена до кінцівок, викличе відтік холодної крові до серця, легким і мозку, що призведе до ще більшого зниження температури внутрішніх частин організму. Це може привести до летального результату.
- Не давайте потерпілому алкоголь. При відсутності блювоти дайте тепле безалкогольне питво.
- Не масажуйте й не розтирайте потерпілого. Поводьтеся з переохолодитися людиною обережно, так як при цьому стані підвищений ризик зупинки серця.