Пошук інформації на сайті

Меню сайта

Реєстрація на сайті

Пошта

Погода

vidpystkaНадання працівникам щорічної відпустки

за минулі роки

Згідно з частиною 5 статті 11 Закону України «Про відпустки"» забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд.

Частиною 2 статті 12 Закону України «Про відпустки» передбачено, що невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.

Щодо надання щорічної додаткової відпустки за минулі роки Міністерством праці та соціальної політикиУкраїни в листівід 17.06.2011 р. № 190/13/116-11 вказується: «законодавством не передбачено терміну давності, після якого втрачається працівником право на щорічні  відпустки, воно не містить заборони надавати щорічні відпустки у разі їх невикористання, а тому,якщо працівник з якихось причин не скористався своїм правом на таку відпустку за декілька попередніх років, втому числі і за 5 чи 10 років, то він має право їх використати, а в разі  звільнення йому повинна бути виплачена компенсація за всі невикористані дні щорічних відпусток».