Пошук інформації на сайті

Меню сайта

imagesРекомендації для батьків, як усунути тривогу і стрес у дитини
Уникайте психоемоційного навантаження в дитини, відчуття напруженості у всіх членів сім'ї. Зберігайте спокій. Емоційний стан дитини безпосередньо залежить від стану близьких дорослих. Створюйте доброзичливу атмосферу в сім'ї. Теплі взаємини навколо стабілізують почуття дитини, посилюють відчуття безпеки й спокою.


Щоб дбати про родину, піклуйтеся про себе. Помічайте та приймайте свої почуття. Пам'ятайте, що вам необов'язково все тримати під контролем. Навчіться знімати стрес і турбуватися про себе. Що ліпше зрозумієте свої емоції й керуватимете ними, то ліпший приклад показуватимете дитині. Адже так вона зрозуміє, що зі складними емоціями можна впоратися.
Дотримуйтеся режиму дня. Встановіть час на сон, прийом їжі, ігри, роботу, фізичну активність тощо. Режим дає змогу підтримувати фізичне й емоційне здоров'я, а різкі зміни в ньому можуть негативно вилинути на адаптивні можливості дитини, зумовити зайве напруження і стрес.
Гуляйте на свіжому повітрі, проте намагайтеся уникати місць скупчення людей. Дотримуйтеся соціальної дистанції, користуйтеся засобами індивідуального захисту.
Організовуйте й заохочуйте заняття творчістю та хобі дитини. Малюйте, ліпіть із нею, грайте в настільні ігри, займайтеся декупажем тощо. Будь- які творчі заняття перемикають увагу дитини, розвивають її уяву та здібності.
Читайте! Учені довели, що шість хвилин читання знижують рівень стресу на 65%. Переглядайте фільми й мультфільми, проте не зловживайте таким дозвіллям. Дошкільники повинні проводити перед екраном не більше ЗО хв. Обирайте пізнавальні відео про довкілля, науку тощо.
Почніть разом із дитиною займатися спортом — ранкова зарядка, ігри з м'ячем, настільний теніс, велосипедні прогулянки тощо. Стрес — це насамперед фізична реакція організму, тому ефективна боротьба з ним дасть змогу осилити будь-яку діяльність, що потребує фізичних зусиль.