Пошук інформації на сайті

Меню сайта

Реєстрація на сайті

Пошта

Погода

Поради батькам

Десять кроків, щоб стати кращими батьками.

  1. Любов є найважливішою потребою усіх дітей і однією з основних передумов позитивної поведінки дитини. Батьківська любов допомагає дитині формувати впевненість у собі, викликає почуття власної гідності.

  2. Прислуховуйтесь до того, що говорить ваша дитина. Цікавтеся тим, що вона робить і відчуває.

  3. Всі взаємостосунки, в тому числі й ті, що будуються на любові й довірі, потребують певних обмежень. Батьки самі мають визначити ці обмеження для дітей. Пам’ятайте, що порушення дітьми будь-яких обмежень є для них природним процесом пізнання, і не варто це розцінювати як прояв неслухняності.

  4. Сміх допомагає розрядити напружену ситуацію. Часом батьки бувають занадто серйозними. Це заважає їм сповна відчути радість батьківства. Вмійте побачити веселі моменти при кожній нагоді.

  5. Намагайтесь побачити світ очима вашої дитини і зрозуміти її почуття.

  6. Хваліть і заохочуйте дитину.

  7. Поважайте свою дитину так, як поважали б дорослого. Дозвольте дитині брати участь у прийнятті рішень, особливо тих, що стосуються її. Прислухайтеся до думки дитини. Вибачайтеся, якщо вчинили неправильно по відношенню до дитини.

  8. Плануйте розпорядок дня дитини. Діти почуватимуться більш безпечно, якщо дотримуватимуться розпорядку дня.

  9. У кожній сім’ї є свої правила. Будьте послідовними у їх дотриманні, намагайтесь виявляти певну гнучкість щодо дотримання цих правил маленькими дітьми.

  10. Не забувайте про власні потреби! Коли батьківство починає надто нагадувати важку працю. Приділіть трохи часу лише собі.